Polski
PLN

Oddychające skarpetki dla personelu - na co zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że odzież medyczna to nie tylko to, co najbardziej widoczne: fartuchy, sukienki, koszulki czy spodnie? O komfort personelu medycznego warto zadbać w najmniejszych detalach. Wyobraź sobie, jak bardzo może utrudniać pracę taki drobiazg jak skarpetka, która wciąż zsuwa się z nogi, a dodatkowo jest wykonana z grubego, nieprzewiewnego materiału. Chcesz wybrać oddychające skarpetki medyczne dla personelu? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Przeczytaj nasz poradnik!

Jaki skład skarpetek dla lekarzy zapewni komfort podczas długiej pracy?

Starasz się wybierać ubrania uszyte z naturalnych, oddychających materiałów? W przypadku skarpetek medycznych nie musisz bać się sztucznych dodatków! Obecność poliamidu i elastanu w składzie jest jak najbardziej wskazana. Oddychające skarpetki powinny być wykonane przede wszystkim z bawełny, ale gdyby zawierały 100% tego materiału, ich noszenie byłoby zwyczajnie niewygodne. Takie skarpetki zsuwałyby się z nóg, powodowały powstawanie otarć i odcisków, a po zmoczeniu schłyby bardzo długo.

Jakie znaczenie ma poliamid i elastan w przypadku skarpetek dla personelu? Zadaniem poliamidu jest wzmocnienie włókien bawełnianych. Dzięki temu skarpetki medyczne stają się bardziej odporne na przetarcia i przypadkowe rozerwanie. Elastan z kolei sprawia, że skarpetka dobrze trzyma się na nodze i nie trzeba jej podciągać do góry. To szczególnie ważne w przypadku lekarzy czy pielęgniarek, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, by jakakolwiek część garderoby przeszkadzała im w pracy.

Długie skarpetki czy stopki – co jest wygodniejsze dla personelu medycznego?

Skarpety medyczne nie różnią się krojem od tych, które nosi się na co dzień. Mogą to być zarówno długie skarpety, sięgające po naciągnięciu nawet do połowy łydki, jak i krótsze, tzw. stopki.

Nie sposób jest jednoznacznie stwierdzić, jaki fason skarpet oddychających jest lepszy w przypadku lekarzy, pielęgniarek i innych przedstawicieli zawodów medycznych. Zależy to przede wszystkim od ich osobistych upodobań. Ważny jest też rodzaj obuwia noszonego w pracy. W przypadku lekkich, krótkich butów, noszonych wiosną i latem, warto postawić na wygodne stopki. Z kolei u osób, które noszą na co dzień wysokie, zakryte buty, lepiej sprawdzą się długie skarpety – w przypadku takich butów stopki mogłyby się zwijać i zsuwać z nogi.

Odkryj radosne kolory i wzory oddychających skarpetek medycznych

O ile charakter Twojej pracy nie wymaga noszenia garnituru, możesz pozwolić sobie na dość dużą swobodę w doborze kolorów i wzorów skarpet oddychających. Stara zasada, według której skarpetki powinny mieć identyczny kolor jak spodnie lub tylko o jeden ton ciemniejsze, dotyczy właściwie tylko bardzo eleganckich strojów.

Tak jak fartuchy, bluzy czy spodnie medyczne już dawno przestały być nudne i bez charakteru, tak również skarpetki medyczne coraz częściej zaskakują niebanalnymi wzorami. Do spodni w kolorze niebieskim, różowym czy fioletowym możesz śmiało wybierać dodatki w kontrastujących kolorach. Jeśli jednak zamiast odważnych połączeń wolisz te klasyczne, szukaj we wzorach skarpetek dla lekarzy odcieni podobnych do koloru spodni. Wówczas Twoja stylizacja będzie nadal oryginalna i radosna, ale w mniejszym stopniu będziesz zwracać na siebie uwagę otoczenia.

W ofercie Vena Uniformy znajdziesz skarpetki dla personelu medycznego ozdobione zabawnymi wizerunkami lekarzy, pielęgniarek, stomatologów. Warto je nosić szczególnie wtedy, gdy pracuje się z dziećmi. Za pomocą kolorowych skarpetek można skutecznie rozbawić najmłodszych i odwrócić ich uwagę od bolesnych zabiegów.

Skomentuj
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.