Polski
PLN

Modna odzież medyczna - propozycje

To, co króluje w tym sezonie na ulicach: luźne swetry, dopasowane topy i szerokie spodnie inspirowane latami 90., raczej nie sprawdzi się w przypadku mody medycznej. Nie oznacza to jednak, że personel medyczny jest skazany wyłącznie na nudną klasykę! Poznaj najnowsze propozycje modnej odzieży medycznej, w której pracownicy szpitali, przychodni i innych placówek będą czuć się atrakcyjnie i komfortowo!

Modna odzież medyczna – propozycje dla pań

Moda i wygoda świetnie się ze sobą rymują, ale nie zawsze idą ze sobą w parze. W przypadku odzieży medycznej nie można jednak sobie na to pozwolić! To, co zgodne z najnowszymi trendami w modzie, musi jednocześnie zapewniać wygodę podczas wielogodzinnych dyżurów w szpitalu czy przychodni. Jakie zestawy ubrań dla pań spełniają te kryteria? Oto kilka sprawdzonych propozycji:

  • Fartuch – jest najpopularniejszy spośród wszystkich ubrań medycznych nie bez powodu. Można nosić go samodzielnie, bez spodni czy spódnicy, a dzięki zapięciom na napy szybko się go wkłada i zdejmuje. Fartuchy medyczne, które znajdziesz w naszej ofercie, przypominają bardziej proste sukienki niż klasyczną odzież medyczną. Są świetnie skrojone, dzięki czemu układają się dobrze na każdej sylwetce i wyposażone w praktyczne rozwiązania: szerokie rękawy nieograniczające ruchów oraz pojemne kieszenie.
  • Koszulka i spodnie – taka odzież medyczna damska to zestaw idealny dla osób, które z racji charakteru swojej pracy są w ciągłym ruchu. Mundurek medyczny skomponowany z koszulki i spodni zapewnia wygodę pielęgniarkom, fizjoterapeutom, położnym. Luźne spodnie medyczne i koszulka są sprzedawane osobno, dzięki czemu możesz swobodnie łączyć wybrane kolory ze sobą.
  • Sukienka medyczna – chcesz budować profesjonalny wizerunek swojej placówki medycznej? Sukienki medyczne będą idealnym strojem dla osób na reprezentacyjnych stanowiskach: pracujących w rejestracji, recepcji, punktach informacyjnych. Sukienki mogą mieć różne fasony: ołówkowe, szmizjerki czy z rozkloszowaną spódnicą. W każdej z nich można czuć się pięknie i kobieco na co dzień!
  • Tunika i spodnie – to scrubsy medyczne w stylowym wydaniu. Połączenie tuniki i spodni medycznych to propozycja dla tych pań, które nie czują się komfortowo w spódnicy, a jednocześnie charakter ich pracy wymaga noszenia eleganckiego stroju służbowego. Wiązanie tuniki w pasie podkreśla talię, a jednocześnie ma zastosowanie praktyczne – sprawia, że materiał pozostaje na swoim miejscu i nie ogranicza ruchów.
Bluzy i spodnie medyczne – najmodniejsze modele dla panów

Jaka odzież medyczna męska będzie odpowiednia dla panów, którzy chcą być na czasie z trendami mody medycznej? Lekarze, pielęgniarze i fizjoterapeuci najchętniej noszą scrubsy medyczne – zestawy stworzone z koszulek lub bluz i luźnych spodni. Panowie mają do wyboru bogatą gamę kolorów i ulubione wzory: koszulki polo, z dekoltem w kształcie litery V czy koszulowe fasony. Podobnie jak w przypadku odzieży damskiej, modne ubrania dla lekarzy mogą być kolorowe. Koszulka czy bluza i spodnie nie muszą mieć tego samego odcienia – można swobodnie łączyć ze sobą czernie, błękity, biele czy granaty.

Modne ubrania dla medyków? Postaw na kolor!

Biała odzież medyczna kojarzy się z higieniczną czystością. To jednak nic innego jak tylko… skojarzenia. O tym, czy na fartuchu czy bluzie medycznej znajdują się szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje, nie decyduje przecież kolor materiału, ale to, czy ubrania są prane w wysokich temperaturach i dezynfekowane. Owszem, na białym materiale łatwiej jest zauważyć brud, dlatego przyjęło się, że przedstawiciele zawodów medycznych noszą odzież właśnie w tym kolorze. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wybierać modne ubrania dla lekarzy, pielęgniarek czy położnych w modnych, poprawiających nastrój kolorach!

Jakie spodnie, sukienki czy fartuchy medyczne nosić w szpitalu lub przychodni? Wybór koloru ma duże znaczenie, jeśli chodzi o wizerunek. Kolory granatowe i szare budzą skojarzenia z profesjonalizmem, zielony działa uspokajająco, z kolei różowy poprawia nastrój. Warto odpowiednio to wykorzystać, by pozytywnie wpływać na atmosferę w placówce medycznej!

Skomentuj
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.