Polski
PLN

Mundurki pielęgniarskie - jakie wybrać?

To już nie są czasy, w których odzież medyczna traktowana jest po macoszemu. Dziś mundurki pielęgniarskie powinny wyróżniać się wysoką jakością materiałów i atrakcyjnością wizualną. Jakie wybrać, żeby zapewnić sobie lub swoim pracownikom komfort, swobodę ruchu i ładny wygląd? Odpowiadamy!

Mundurki dla pielęgniarek i pielęgniarzy

Jeśli zastanawiasz się, jaki materiał, krój czy kolor mundurka dla pielęgniarki wybrać, to dobrze. Każde z tych kryteriów ma znaczenie zarówno dla samopoczucia w pracy, jak i ogólnego wizerunku placówki medycznej. Personel medyczny, który nosi modne i jednocześnie profesjonalne mundurki, tworzy nowoczesne i przyjazne miejsce, które budzi zaufanie pacjentów. Kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin codziennej pracy to wystarczający powód, żeby mieć na sobie fajne, wygodne i atrakcyjne ubranie. Ale co to właściwie znaczy "mundurek pielęgniarski"? Można go stworzyć według własnych kryteriów – np. łącząc spódnicę i tunikę albo decydując się na sukienki medyczne.

Sprawdź teraz

Jak wybrać mundurek pielęgniarski?

Zwróć uwagę na poniższe cechy, aby wybrać modny mundurek, dzięki któremu wykonywanie pracy będzie po prostu przyjemniejsze – bez uwierających, szybko brudzących się, "szarych i ponurych" uniformów.
Mundurki pielęgniarskie muszą być wygodne
Wygoda noszenia odzieży medycznej to podstawa, a decydują o niej przede wszystkim materiały. Powinny być przyjemne w dotyku, przewiewne i łatwe w pielęgnacji – np. uszyte z mieszanki bawełny i poliestru. Taka odzież gwarantuje stały przepływ powietrza i zachowanie komfortu przez cały czas pracy. Faktem jest, że mundurki pielęgniarskie muszą spełniać odpowiednie wymagania sanitarne i higieniczne, dlatego często wykonuje się je ze specjalnych mieszanek tkanin naturalnych i syntetycznych. Warto też pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru – mundurek nie może być ani zbyt obcisły, ani zbyt luźny.

Dobry mundurek to wytrzymały mundurek

Na wytrzymałość mundurka, tak jak na wygodę, mają wpływ materiały. Mundurki pielęgniarskie podlegają częstemu praniu i dezynfekcji. Jednocześnie w każdej chwili muszą prezentować się czysto i bez zarzutu, dlatego trzeba zwrócić uwagę na grubsze tkaniny, podwójne szwy i staranne wykonanie. Bawełna jest odporna na wysoką temperaturę prania, a poliester szybko schnie i jest łatwy w pielęgnacji. Odzież z dodatkiem spandexu (elastanu) zwiększa z kolei odporność na rozciąganie tkaniny, dlatego jest mile widziany w składzie ubrania.

Modny mundurek to kolor dopasowany do pracownika

Kolejną kwestią, której nie można pominąć, jest kolor. Jaki kolor mundurka dla pielęgniarki lub pielęgniarza wybrać, żeby był modny i ładny? Współcześnie na rynku odzieży medycznej wybór jest duży – mundurek może być granatowy, różowy, biały, błękitny, miętowy, a nawet kolorowy we wzorki – co sprawdza się dobrze m.in. w pracy pediatrów. Kolorowa odzież medyczna jest dobrze odbierana przez dzieci. Na widok przyjaźnie ubranego lekarza, zmniejsza się poziom lęku przed badaniem. Ważne, aby kierować się swoim gustem estetycznym  jeśli np. pielęgniarka nie lubi koloru różowego, ale doskonale czuje się w ciemnozielonym lub oliwkowym kolorze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie takie mundurki pielęgniarskie nosić w pracy. Nosząc to, co lubimy, automatycznie podnosimy poziom zadowolenia, chęci do działania i pewności siebie.

Wygodna, wytrzymała i modna odzież medyczna

Odzież medyczna Vena Uniformy to wszystkie wymienione kryteria połączone w jedno. Modny mundurek medyczny możesz stworzyć, dzięki dostępności różnych bluz, fartuszków, spodni, sukienek, tunik i koszulek, które oferujemy w różnych kolorach. Wykonaliśmy je z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu wybrane ubrania można użytkować przez lata – oczywiście przy zachowaniu ich estetycznego wyglądu, nasycenia koloru i trwałości. Nasza odzież medyczna to propozycje zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Proponujemy również ubrania dla fryzjerek/fryzjerów oraz przedstawicieli innych zawodów medyczno-kosmetycznych. Polecamy m.in. fartuszki wiązane w różnych kolorach.

Przeczytaj też artykuł: Jakie cechy powinna mieć każda pielęgniarka?

Skomentuj
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.