Polski
PLN

Dlaczego warto nosić kolorową odzież medyczną?

Kolorowe bluzy medyczne

Liczba placówek medycznych, które decydują się na kolorową odzież stale się powiększa. Dlaczego warto nosić kolorową odzież medyczną?

 • podkreśla przynależność do grupy zawodowej medyków;

 • ułatwia pacjentom zidentyfikowanie personelu medycznego, co daje poczucie bezpieczeństwa;

 • wspiera kreowanie korzystnego wizerunku placówki;

 • utrwala poczucie przynależności pracownika do danego miejsca pracy;

 • budzi zaufanie pacjentów;

 • dzięki niej pracownicy mogą czuć się pewnie, atrakcyjnie oraz swobodnie;

 • mniej widoczne są na niej plamy oraz zabrudzenia.

Kolorowa odzież medyczna to modny strój, po który chętnie sięga coraz więcej medyków. Umożliwia podkreślenie indywidualizmu i pozwalają się poczuć bardziej swobodnie niż w białym fartuchu. Producent Vena Uniformy oferuje starannie wykonane oraz wyjątkowo komfortowe w noszeniu:

Dobór odpowiedniej odzieży medycznej to kwestia, której nie należy zaniedbywać. Wpływa ona na samopoczucie zarówno medyków, jak i pacjentów.

Znaczenie kolorów

Czy wiesz o tym, że kolor odzieży medycznej, który wybierzesz, wpływa na odbiór Twojej osoby przez pacjentów oraz współpracowników? Poznaj znaczenie poszczególnych kolorów:

 • różowy - empatia, ciepło

 • zielony - spokój, równowaga

 • niebieski - inteligencja, zaufanie

 • brązowy - naturalność, wsparcie

 • fioletowy - szczerość, wielkoduszność

 • pomarańczowy - poczucie bezpieczeństwa i komfortu

 • czerwony - odwaga, energia, hart ducha

 • biały - prostota, higiena

Symbolika kolorów to ważny element w psychologii, który warto wziąć pod uwagę, gdy budujemy swój wizerunek. Zastanów się dobrze, jak chcesz być odbierany przez otoczenie i na tej podstawie wybierz kolor, który jest najbardziej spójny z Twoim wizerunkiem. Duży wybór kolorystyczny dostępnej na rynku odzieży medycznej sprawia, że z pewnością dobierzesz coś, co będzie Ci odpowiadać.

Kolorowa odzież medyczna dla pediatrów

Dzieci, zwłaszcza te młodsze, bardzo często odczuwają duży lęk przed personelem medycznym. Może być to wywołane nieprzyjemnymi skojarzeniami, na przykład z zastrzykami, bólem, chorobą. Zdarza się, że malucha jest bardzo trudno zbadać. Tutaj ważne jest właściwe podejście do dziecka - okazanie mu przez lekarza lub pielęgniarkę ciepła, życzliwości oraz cierpliwości. Co jeszcze może ułatwić nawiązanie kontaktu z małym pacjentem? Kolorowa odzież medyczna, która wzbudza zainteresowania i przyjemne skojarzenia. Dziecko będzie przyglądało się wzorom na bluzie, co odciągnie jego uwagę.

Syndrom białego fartucha

Kolorowa odzież medyczna to doskonały sposób na syndrom białego fartucha. Bardzo dużo osób reaguje lękiem podczas kontaktu z lekarzem lub pielęgniarką. Dlaczego tak się dzieje? Zwykle wynika on z negatywnych skojarzeń, związanych z leczeniem oraz badaniami. Zdarza się, że pomiar ciśnienia krwi jest zbyt wysoki, co spowodowane jest silnymi emocjami przeżywanymi przez pacjenta. Kolorowa odzież wzbudza zaufanie i poczucie spokoju wśród pacjentów.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto nosić kolorową odzież medyczną. Często mówi się o syndromie białego fartucha, który jest widoczny zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Złe wspomnienia związane z badaniem lekarskim mogą pojawiać się, gdy przebywamy w placówce medycznej. Aby odczarować lęki, warto zacząć od zmiany drobnych elementów, np. wymiany białej odzieży medycznej na kolorową. Taki strój bardzo pozytywnie wpływa również na najmłodszych, którzy z zainteresowaniem będą obserwować medyków ubranych w kolorowe bluzy. Inne zalety używania takiego stroju to poczucie indywidualności oraz większej swobody przez medyków. Kolorowa odzież medyczna to doskonałe urozmaicenie jednolitego białego stroju.

Skomentuj
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.