Polski
PLN

Co znaczy scrubs i czym jest?

Wybór odzieży medycznej już dawno przestał być ograniczony do białych fartuchów o standardowych fasonach. Szukasz dla siebie lub swojego personelu ubrań, które zapewnią im wygodę i pozwolą zachować higienę? Postaw na scrubs! To luźne stroje, które nie tylko umożliwiają komfortowe wykonywanie pracy, ale także świetnie wyglądają. Czym są scrubsy i jak się je nosi?

Scrubsy: co to oznacza?

Zastanawiasz się, co to znaczy scrubs? Odpowiedź jest prosta: pod tą obcobrzmiącą nazwą kryją się popularne elementy stroju medycznego. Typowe scrubsy to: bluzy medyczne męskie lub damskie, szerokie spodnie lub spódnica, czasem również czepek. Często łączy się także dłuższe fartuchy medyczne damskie w formie tunik ze spodniami.

Sprawdź teraz

Co znaczy scrubs dla pracowników medycznych?

Scrubsy przyciągają uwagę kolorami i modnymi wzorami, jednak pracownicy placówek medycznych czy innych miejsc, gdzie nosi się odzież ochronną, wybierają je z innego powodu. Zestawy typu scrubs to przede wszystkim wygoda: ubrania są szerokie i niekrępujące ruchów, dzięki czemu nie stanowią przeszkody podczas pracy. Naturalne materiały, z których są wykonane, są przewiewne i zapewniają dostęp powietrza – to sprawia, że pracownicy czują się w ubraniach komfortowo nawet po wielu godzinach pracy.

Kto nosi scrubsy? Czy to odzież tylko dla lekarzy?

Scrubsy są kojarzone przede wszystkim z odzieżą dla personelu medycznego. Jednak to, kto nosi scrubsy, jest kwestią bardziej złożoną. Takie luźne, wygodne stroje są chętnie noszone także przez kosmetyczki, fizjoterapeutów czy osoby pracujące w SPA. Pod pojęciem scrubsów rozumie się także jednorazową odzież ochronną wydawaną gościom odwiedzającym pacjentów czy osobom towarzyszącym kobietom na oddziałach porodowych. Jednorazowe scrubsy składają się najczęściej z bluz, spodni, butów i czepków wykonanych z włókniny.

Scrubsy – koniec z nudą we wzorach odzieży medycznej

Czy odzież medyczna zawsze musi być biała? Ten kolor przez lata przeważał ze względów higienicznych, obecnie jednak już się od tego odchodzi. To, czy odzież będzie czysta, nie zależy przecież od jej koloru, ale od tego, czy będzie regularnie prana w wysokich temperaturach i dezynfekowana.

Personel medyczny, kosmetyczki i inne osoby stosujące odzież ochronną, mogą pozwolić sobie na dużą swobodę, jeśli chodzi o dobór kolorów stroju służbowego. Wie o tym każdy, kto nosi scrubsy: bluzy medyczne męskie czy spodnie mogą mieć stonowane odcienie granatu czy szarości, a bluzy medyczne damskie często mają nadrukowane efektowne wzory.

Dlaczego podczas wyboru odzieży dla siebie lub swoich pracowników warto postawić na kolor? W ten sposób można zadbać o wizerunek placówki – personel ubrany w kolory spójne z logo i innymi elementami marki zawsze budzi skojarzenia z profesjonalizmem. Można spojrzeć na to także w inny sposób – modny strój służbowy w radosnym kolorze to nic innego, jak sposób na poprawienie sobie samopoczucia. Scrubsy w kolorowe wzory często wybierają także osoby pracujące z dziećmi. Strój z printem pomaga odwrócić uwagę najmłodszych od wykonywanych zabiegów i zmniejszyć stres towarzyszący podczas wizyty w gabinecie.

Wygodna, wytrzymała i modna odzież medyczna

Odzież medyczna Vena Uniformy to wszystkie wymienione kryteria połączone w jedno. Modny mundurek medyczny możesz stworzyć, dzięki dostępności różnych bluz, fartuszków, spodni, sukienek, tunik i koszulek, które oferujemy w różnych kolorach. Wykonaliśmy je z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu wybrane ubrania można użytkować przez lata – oczywiście przy zachowaniu ich estetycznego wyglądu, nasycenia koloru i trwałości. Nasza odzież medyczna to propozycje zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Proponujemy również ubrania dla fryzjerek/fryzjerów oraz przedstawicieli innych zawodów medyczno-kosmetycznych. Polecamy m.in. fartuszki wiązane w różnych kolorach.

Skomentuj
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.