Polski
PLN

Damska odzież medyczna na lato - jaką wybrać?

Kiedy upały powodują gwałtowne skoki słupków rtęci na przyokiennych termometrach, osoby pracujące aktywnie w szpitalach, salonach kosmetycznych i w placówkach rehabilitacyjnych są narażone na naprawdę trudne warunki pracy. Nie w każdym miejscu jest zamontowana klimatyzacja, a aktywność w upalny dzień może sprawiać duży dyskomfort. To właśnie dlatego damska odzież medyczna na lato powinna spełniać określone funkcje – jakie? O tym przeczytasz w naszym artykule!

Damska odzież medyczna na lato – jaką wybrać?

Nie wiesz, jaka odzież medyczna na lato będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Przy wyborze musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Poza określonym typem materiału, z którego uszyty będzie uniform, znaczenie dla komfortu w ciągu dni będzie mieć również jego kolor i fason. Nie bez znaczenia pozostaje również jakość wykorzystanych do szycia uniformów materiałów, a także precyzja wykończenia.

Jaki materiał sprawdzi się latem?

Damska odzież medyczna na lato powinna być lekka, przyjemna dla skóry i oddychająca. Odzież medyczna, którą planujesz nosić latem w szpitalu, lub salonie kosmetycznym powinna zapewniać maksymalną cyrkulację powietrza. Wysokiej jakości bawełna o niezbyt wysokiej gramaturze, w połączeniu z opcjonalną domieszką elastanu pozwala skórze oddychać, nie drażni jej i jednocześnie jest odporna na intensywne użytkowanie. Unikaj syntetycznych dzianin, które mogą wpływać na zaburzenia odczuwania temperatury. Jeśli chcesz zapewnić sobie komfort termiczny w ciągu dnia - wybieraj naturalne, oddychające materiały!

Odpowiedni krój

Bluza medyczna i fartuch z długimi rękawami nie są dobrym rozwiązaniem na wykonywanie obowiązków służbowych wiosną i latem. Jaka odzież medyczna damska na lato będzie zatem najlepsza? Dobrym pomysłem na letni uniform służbowy będą np. sukienki medyczne z krótkimi rękawami, lub zestawy takie, jak np. koszulki medyczne z krótkim rękawem + spódnice medyczne. Opcjonalnie można założyć na nie również lekki i krótki fartuch medyczny. Przewiewny materiał w połączeniu z wygodnym typowo letnim krojem to doskonały przepis na spędzenie dyżuru w maksymalnym komforcie.

Przemyślany kolor

Latem lepiej sprawdzą się jasne ubrania. Zamiast granatowego, eleganckiego kompletu, wybierz białą lub pastelowo różową sukienkę medyczną. Jasne kolory nie tylko kojarzą się z maksymalną czystością pożądaną w tym miejscu pracy, ale mają również zaletę odbijania promieni słonecznych. Przeciwne działanie możesz jednak zaobserwować na ciemnej odzieży medycznej. Czarny, granat i inne ciemne barwy skupiają ciepło, co może potęgować odczucie wysokiej temperatury.

Co nosić latem w szpitalu?

Niestety większość Polskich szpitali nie jest wyposażona w klimatyzację. Nieotwierające się duże okna w salach i na korytarzach mogą potęgować odczucie duszności i gorąca. Fartuchy medyczne damskie z długim rękawem, jakie były noszone zimą i jesienią, warto zamienić na ich lżejszą odsłonę z krótkim, komfortowym rękawem. Dla kobiet pracujących jako personel służby zdrowia sprawdzą się też letnie sukienki medyczne z większym, ale nadal komfortowym dekoltem, krótkim rękawem i optymalną długością.

Co nosić latem w gabinecie kosmetycznym?

Podobnie, jak w szpitalach i innych placówkach medycznych, personel gabinetów kosmetycznych również ma do wyboru wiele atrakcyjnych uniformów na lato. Estetyczne i modne sukienki kosmetyczne zapewniają wszystkim pracownikom spójny, reprezentacyjny wygląd przy zachowaniu wysokiego komfortu pracy latem – w wysokich temperaturach. Szeroki wybór różnorodnych krojów naszych uniformów z krótkim rękawem, wykonanych z oddychających, lekkich i wygodnych materiałów sprawia, że z pewnością każda z osób znajdzie w nim coś dla siebie.

Jak widzisz, damska odzież medyczna na lato to przede wszystkim cieńsze, bardziej oddychające materiały, jasne barwy i charakterystyczne kroje. Każde z rozwiązań musi być wygodne – nie może krępować ruchów, obcierać i uwierać. Wybór dobrych gatunkowo kompletów medycznych na lato jest jednym z lepszych sposób na zagwarantowanie komfortu termicznego i wygody w ciągu pracowitego dnia!

Skomentuj
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.