Polski
PLN

Odzież medyczna dla pediatrów - jak wybrać odpowiednią?

Lęki przed wizytą u lekarza występują nawet u dorosłych. Nic więc dziwnego, że najmłodsi pacjenci czasami płaczą i krzyczą w poczekalniach, obawiając się tego, co czeka ich za drzwiami gabinetu. W uspokojeniu i zapobieganiu atakom paniki pomaga odzież medyczna dla pediatrów. Nie zawsze jest standardowa i uniwersalna - nie pasuje do wszystkich lekarzy, ale w dziedzinie pediatrii sprawdza się doskonale. Z tego tekstu dowiesz się jak powinna wyglądać odzież pediatrów i dlaczego. 

Biel odzieży medycznej - jak postrzega ją dziecko?

Zacznijmy od tego, że odzież medyczna wielu lekarzy ma klasyczny, biały kolor. Dla dorosłych żyjących w kulturze Zachodu biel jest pozytywnym komunikatem. Symbolizuje zwykle dobre intencje, niewinność i czystość - stąd wiele dobrych postaci w filmach i sztuce malarskiej przedstawionych zostaje właśnie w białych ubraniach. Jednak dla dzieci biel nie niesie ze sobą tak dobrego znaczenia. Kojarzy się z surowością, powagą i oficjalną atmosferą. Biel jest dla nich wrogiem beztroskiej zabawy i śmiechu - w końcu zabrudzone białe ubrania mogą wywołać pretensje rodziców. Starszym dzieciom biel przypomina o szkole i podniosłych wydarzeniach. Zmiana postrzegania bieli i odnalezienia w niej pozytywnych znaczeń pojawia się dopiero w dorosłości. 

Kolorowe wzorki jako sposób na umilenie wizyty małego pacjenta

Odzież medyczna dla pediatrów nie powinna być więc biała, ale kolorowa. Może to być po prostu dowolny odcień różu, turkusu, brązu lub innego koloru. Wskazane są też fartuchy, t-shirty i bluzy medyczne z przyjaznymi nadrukami - zwłaszcza z tymi, które przedstawiają zwierzęta lub znanych bohaterów bajek. W naszym sklepie internetowym odzież medyczna dla pediatrów to między innymi:

Ciepłe barwy i postacie lubiane przez małych pacjentów naturalnie koncentrują na sobie ich uwagę, wywołują dobre odczucia i w efekcie - uspokajają. Taka odzież medyczna dla pediatrów jest ważna zarówno w poradniach, jak i szpitalach. W tym drugim przypadku dziecko narażone jest na szczególny stres. Odcięcie od rodziców, domu, rówieśników i codziennych zabaw, wywołuje smutek i strach. Dobrze zaprojektowana odzież medyczna jest w stanie tę sytuację poprawić. Dziecko w kontakcie z pediatrą ubranym w bluzę z pieskami czy kotkami, podświadomie koduje dobre intencje lekarza. Jeśli pediatra będzie do tego uśmiechnięty, empatyczny i cierpliwy, zdobędzie pełne zaufanie swojego młodego pacjenta. Badania przebiegną sprawniej i dziecko chętniej zastosuje się do zaleceń pana lub pani doktor. 

Odzież dla pediatrów - właściwości 

Kolorowe bluzy medyczne dla pediatrów poza estetyką nie różnią się niczym od standardowych, śnieżnobiałych projektów. Zarówno bluzy, jak i t-shirt czy sukienki medyczne, wykonane są z materiałów zapewniających komfort, odprowadzanie potu czy praktyczne kieszenie. Można też wyodrębnić odzież z krótkim i długim rękawem, na lato i na zimę, dla kobiet i dla mężczyzn. 

Jesteśmy producentem odzieży medycznej dla pediatrów i innych lekarzy!

Wiesz już jak wybrać odzież dla pediatrów, ale czy wiesz gdzie to zrobić? W naszym sklepie internetowym VENA proponujemy kolorowe bluzy i inne części odzieży, które sprawdzą się u pediatrów. Podpowiadamy ciekawe zestawienia ze spodniami, dbając o to, aby wizerunek lekarzy był nie tylko przyjazny, ale też profesjonalny. Jesteśmy producentem dostępnej odzieży, dlatego wiemy, co sprzedajemy i co gwarantujemy, polecając nasze produkty. Wszystkie części uniformu medycznego zaprojektowaliśmy w nowoczesny, modny sposób. Użyliśmy trwałych i przyjemnych dla ciała materiałów.

Skomentuj
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.