Polski
PLN

Odzież medyczna - jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych wariantów na wyposażenie pracowników w niezbędną odzież do pracy. Warto jednak mieć na względzie, że nie mogą być to zwykłe ubrania, ale profesjonalne uniformy, odporne na intensywne użytkowanie i częste pranie. Jak wybrać odzież medyczną? Czym kierować się podczas zakupów?

Odzież medyczna — jakie musi mieć cechy?

Profesjonalna odzież medyczna musi spełniać szereg określonych funkcji, które nie tylko zapewniają odpowiednią prezencję personelu, ale też umożliwiają swobodne poruszanie się i podnoszą komfort pracy. Najlepszy komplet do pracy powinien:

  • Zapewniać swobodę ruchów ciała, nie krępować i nie ograniczać sylwetki podczas wykonywania obowiązków służbowych
  • Być wykonany z wysokiej jakości oddychających materiałów, które zapewniają swobodną cyrkulację powietrza
  • Gwarantować profesjonalny, spójny wizualnie dla całego zespołu wygląd
  • Mieć wygodny, współczesny fason

Nowoczesna odzież medyczna męska i odzież medyczna damska dostępna jest w wielu atrakcyjnych wariantach do wyboru. Dzięki temu służbowy uniform nie musi być bezkształtny i niewygodny. Współczesne kroje i wiele atrakcyjnych wariantów do wyboru to gwarancja doskonałej prezencji przy zachowaniu maksymalnej wygody w trakcie intensywnego dnia pracy. Z odzieży medycznej korzystają nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale też pozostali pracownicy służby zdrowia – fizjoterapeuci, rehabilitanci, masażyści, ale też pracownicy salonów SPA i gabinetów kosmetycznych.

Jak wybrać bluzę medyczną?

Bluza medyczna jest jednym z elementów kilkuczęściowego uniformu. Można zestawić ją ze spodniami lub spódnicą medyczną. Współczesne bluzy medyczne męskie i damskie dostępne są w wielu atrakcyjnych wariantach do wyboru, Mogą być wzbogacone o praktyczne kieszonki na identyfikator, długopis i kluczyk do szafki, mogą mieć dekolt okrągły lub w serek i mieć dodatkowe kieszenie po bokach. Z racji wielu ciekawych wersji do wyboru możesz mieć pewność, że dopasujesz bluzę medyczną do swoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź tylko skład materiału, z jakiego została wykonana. Najlepsze są bluzy z wysokogatunkowej bawełny z dodatkiem elastycznych włókien, które zapewniają jeszcze lepsze podążanie za ruchami ciała.

Fartuch medyczny – jaki wybrać?

Chociaż fartuch medyczny kojarzy się głównie ze stanowiskiem lekarza, w praktyce noszą go również pozostali pracownicy służby zdrowia i gabinetów kosmetycznych. Nowoczesny fartuch medyczny może z powodzeniem zastępować górną część służbowego uniformu. Można nosić go na kilka sposobów – samodzielnie w połączeniu ze spodniami lub spódnicą, w formie „narzutki” pod koszulkę lub bluzę medyczną, a także narzucony na zwykłą odzież. Fartuchy medyczne podobnie, jak bluzy dostępne są w wielu atrakcyjnych formach. Różnią się od siebie kolorem, krojem, dodatkowymi elementami (kieszeniami, paskami, zakładkami, zapięciem) i wykorzystanymi do ich produkcji materiałami.

Skoro już wiesz, jak wybrać odzież medyczną i jeśli zależy Ci na wysokiej jakości sprawdź, co oferuje nasz sklep z odzieżą medyczną. W ofercie mamy profesjonalne fartuchy medyczne damskie i męskie, modne sukienki medyczne, bluzy medyczne damskie, duży wybór spodni, koszulek i wielu innych akcesoriów, które sprawią, że nawet ciężki, wymagający, wielogodzinny dyżur będzie dla Ciebie wygodniejszy!

Skomentuj
Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją.